Serpil Öztürk, Ankara Ataturk Lisesi'nde edebiyat öğretmenliği ve Ankara Üniversitesi'nde Türk Dili okutmanlığı yaptı. Yogayla emekli olduktan sonra  tanıştı. Yogayla tanışmak onun hayatında gerçekten de yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Çünkü yoga, tüm sorularının cevabını verdi; ona huzurlu ve uyumlu bir yaşamın kapılarını açtı.


Yogayı bir yaşam tarzı, yaşam yolu olarak benimseyen Serpil Öztürk, 2000 yılında 'YogaYolu' adıyla bir stüdyo açtı. Burada kızı Deniz'le birlikte 10 yıl boyunca dünyanin en eski bilgi geleneğini, yoga bilgisini pek çok kişiye aktardı. Bir çok öğrenci ve öğretmen yetiştirdi.


Defalarca yoganın doğduğu topraklara, Hindistan'a giderek kendisini beslemeyi ve geliştirmeyi amaçlayan Serpil Öztürk, halen yaşamını öğrenci ve öğretmen olarak sürdürmektedir.


Hindistan'da bulunduğu zamanlarda Vrindavan ve Govardan'da Krishna Bilinci aşramlarında Bhakti Yoga; Chennai'de Krishnamacharya Yoga Mandiram'da Vinyasa Yoga, Vedik Chanting ve Yoga Terapi; Mysore'da Sri K. Patabhi Jois geleneğinde Asthanga Yoga; Bangalore'de Vivekananda Yoga Enstitüsü’nde Yoga Terapi ve Avrupa ve Amerika'da pek çok yoga tarzını tanıyıp uygulama fırsatı buldu.  Ve tüm bu bilgilerin senteziyle kendi tarzında dersler verdi.


Şimdilerde Bodrum Yalıkavak'a yerleşen Serpil Öztürk, burada açtığı stüdyosu YogaYolu'nda derslerine devam etmektedir...


 


serpil@yogayolu.com

+90 (532) 331 94 33

Deveci Salih Caddesi 204. Sokak No:1 Gerişaltı - Yalıkavak

YogaYolu Panosu pano.htmlpano.htmlshapeimage_3_link_0
Gezilerimizgezilerimiz.htmlashtanga_yoga.htmlshapeimage_4_link_0
Ekadaşi Günleriekadasi_gunleri.htmlashtanga_yoga.htmlshapeimage_5_link_0
Programprogram.htmlprogram.htmlshapeimage_6_link_0
İhtiyarlamadan Yaşlanın!yogayolunda_ihtiyarlamadan_yaslanin%21.htmlyogayolunda_ihtiyarlamadan_yaslanin%21.htmlashtanga_yoga.htmlshapeimage_7_link_0shapeimage_7_link_1
8 Basamaklı Yoga Yoluashtanga_yoga.htmlashtanga_yoga.htmlashtanga_yoga.htmlshapeimage_8_link_0shapeimage_8_link_1